Pokalen er skænket af Mogens Mølvig og tildeles det barn under 11 år, der opnår det højeste antal point til National.

2009: Rozanna Carol Strøby
2010: Lea Hansen
2011: Sabrina Klara Christensen
2012: Theis T. Clausen
2013: Sigfus Brynjarsson
2014: Sandra Thomasen
2015: Victor Teisel
2016: Sandra Thomasen
2017: Ikke uddelt
2018: Ikke uddelt
2019: Ikke uddelt
2020: Ikke uddelt

Pokalen er skænket af Mogens Mølvig og tildeles det barn mellem 12-16 år der opnår det højeste antal point til National.

2009: Karen-Emilie Buttenschön
2010: Niels-Christian Buttenschön
2011: Asbjørn Veilskov Friis
2012: Julie Møller Olesen
2013: Søren Thomasen
2014: Ida Marie Glintborg
2015: Andrea Felicia Friis
2016: Magnus Bak
2017: Andrea Felicia Friis Pedersen m. Frimos Tally-ho 7058
2018: Andrea Felicia Friis Pedersen
2019: Ikke uddelt
2020: Ikke uddelt

Pokalen er skænket af Kennel Fog og tildeles den hund der vinder Udslæb til National
Fra 2017 tildeles pokalen den hund, der hurtigst udreder et ræveslæb på ca. 100 meter

  • 2010: Albert m. Ulrik Holm
  • 2011: Lille Østergaards Egon af Top Noch m. Kjeld Kjelgaard
  • 2012: Strathearn Valley Bolt at Little Devils S-GB 2/10 m. Thomas & Linda Stjernlöf
  • 2013: Brænøres Mickey at Foxchuckers m. Angel Ottosen
  • 2014: Fogs’ Kridt 6689 m. Lars Hansen
  • 2015: Stillehøjens Atilla 6640 m Maja Hviid
  • 2016: DKECH Fog's Kridt 6689 m. Lars Hansen
  • 2017: Frimos Tally-ho 7058 m. Andrea Felicia Friis Pedersen
  • 2018: LuriFox FairyTail m. John Krouel
  • 2019: Lille Østergårds Rexi 7256 m. Sam Lohnaas
  • 2020: Lille Østergård's Gatusso 744 m. Jonas Braun

Jack Race pokalerne er skænket af Kennel Hoba og tildeles de hurtigste hunde til National under og over 32 cm

u/32 cm
2010: Fog’s Vaks m. Carina S. Jensen og Peter Larsen
2011: Duvå Flicka III m. Cynthia Jensen
2012: Duvå Flicka III m. Cynthia Jensen
2013: Duvå Flicka III m. Cynthia Jensen
2014: Knuths Bello 6115 m. Søren Thomasen
2015: Foxbrush Kleber m. Susanne Servin og Jens Brantlid
2016: HiJacks 2nd Pink Lady 7074 m. Rune Bay Rasmussen
2017: Horskjærs Bodil 6858 m. Hanne Olsen
2018: Foxbrush Kleber m. Susanne Servin
2019: Ikke uddelt
2020: Ikke uddelt


o/32 cm
2010: Albert m. Ulrik Pihl
2011: Centa m. Peder Bo Nielsen
2012: Lille Østergaards Egon af Top Noch m. Kjeld Kjelgaard
2013: Lille Østergaards Egon af Top Noch m. Kjeld Kjelgaard
2014: Forest Warriors Viking 6842 m Hanne Olsen
2015: HiJacks 1st New Years Venturo 6795 m Cynthia Jensen
2016: Forest Warriors Viking 6841 m. Hanne Olsen
2017: Forest Warriors Viking 6841 m. Hanne Olsen
2018: Forest Warriors Viking m. Hanne Olsen
2019: Ikke uddelt
2019: Ikke uddelt

Pokalen er skænket af Kronjyllands Jagtforening og tildeles ved deres eget stævne til den bedste hund dagen til gravprøven

2012: Sandy 72p. Jens Bak Andersen
2013: Lille Østergaards Tøsen af Top Noch 75 p. Bjørn Kjelgaard
2014: TT Silja Max 6746 73p Ulrik Poulsen
2015: Gulhøjs Jack in the Box 7015 71p Lars Lentz
2016: Skullerups to på Flugt Flynn Ryder 6797 m. Michael Pedersen

Velkommen til klubbens hjemmeside

 Great Docs and Support

Registrering som bruger er nødvendig for at se medlemsområdet - skriv til webmaster for at blive registreret - husk at opgive medlemsnummer (findes bag på JR-nyt)  sammen med ønsket brugernavn

Hvis du har problemer med hjemmesiden - kig her

Udeblev JRN

 

Gå til toppen